Jdi na obsah Jdi na menu
 


TVORBA A VÝSTAVY V ROCE 2020, 2021.....

29. 9. 2021

Byl dokončen (s velkým úsilím) větší obraz skal a vodopádů pro dceru na přání (dle dodané fotografie). Nedávám tedy do galerie, jen pro info malinkatý náhled.

vodomirka4.jpg

 

 

 

Také jsem dokončila a předala dílo Povzbuzení, samozřejmě s verši. Byl to bonus k mému fin. příspěvku pro obce postižené tornádem. Sděluji jen, že z toho mám velmi pěkný pocit.

Mám připraveny náhledy dalších 3 obrázků, ty už dám do galerie. Opatrně potvrzuji, že se mi opět vrací tvůrčí energie, tak se snažím a pracuji ze všech sil. Snad se bude dařit lépe a situace se vylepší pro všechny. :-)

 

28. 7. 2021

Přihodilo se, že jsem byla opět žádána o kamínky, některé jsem sama darovala, a proto jsem zásobu musela trochu doplnit. Část kamínků přikládám.

Stále dělám obraz pro dceru - je to pro mne velmi náročné, peru se s tím, jak se dá. 

Snad se podaří.

 

.klasky.jpgkamzapad.jpg

tablet8--2-.jpg

 

28. 6. 2021

Nedalo mi to a opět jsem trochu změnila plány. Blíží se oslava synových nádherných kulatin a já jsem se rozhodla oživit vzpomínku z jeho mládí. Namalovala jsem mu tedy k tomu obrázek, napsala verše. Myslím, že se vše líbilo.

Obrázek jsem úspěšně zvládla a stihla, tak teď se s probuzeným elánem dám do práce na obrazech - budou velké. Jeden žádaný pro dceru a ten druhý? Zatím jen pro domácí galerii. :-)

 

18. 6. 2021

Dost bylo kamínků, pohádek... Vracím se k mé oblíbené přírodě, snad už to půjde. :-)

Přidávám do galerie obrázek/pokus o ilustraci ke knize Chlapec, krtek, liška a kůň.

 

14. 6. 2021

Jak jsem si předsevzala, začala jsem opět malovat obrázky. To malování na kamínky mi moc pomohlo, přesto je ten přechod znát. Musela jsem totiž na přání vytvořit 3 x Malého prince. Nyní vyšla kniha s názvem Chlapec, krtek, liška a kůň. Je až nápadně podobná Malému princi, je tu též mnoho krásných vět k zamyšlení. Inspirací mi byl tento dialog:

"Objevil jsem něco ještě lepšího než zákusek". "To snad ne," řekl chlapec.

"Ale ano," odvětil krtek. "Co je to?" "Objetí. Vydrží déle."

Proto jsem se snažila znázornit, jak se všichni objímají, mají se rádi a jsou připraveni podat si pomocnou ruku. Snad se mi můj záměr trochu podaří.

Pak dokončím obraz pro dceru, který jsem v té nelehké době nebyla schopna dotvořit. Samozřejmě mi napadají další témata, hlavně s přírodou, což mám nejraději. Tak moc si přeji, aby se mi zase dařilo.

 

8. 6. 2021

Ještě 2 oboustranné na přání vnukovi - budou sloužit jako těžítka na papíry v kanceláři ve Švýcarsku.

kuba2str1.jpgkuba2str3.jpg

 

6. 6. 2021

Tak jsem přece jen dotvořila ten náznak disko... Je to jen představa.

Tímto prozatím s kamínky končím, přestože mi moc pomohly, abych se znovu vrátila k malování obrazů. Dám do pořádku barvičky a začnu. :-)

triotanec.jpg

 

2. 6. 2021

Ještě jsem nestihla dodělat kamínek do trojice TANEC - včera, dnes- zítra? Bude to jen náznak diskotéky, divočiny...

Kromě několika mála drobností ze zbylých barev prozatím končím s kamínky a budu se věnovat opět obrazům, snad už se mi ta síla a inspirace vrátila... Moc si to přeji.

poslkam1--2-.jpgmaly-princ3dar.jpg

Ještě opravdu poslední (3 x) Malý princ.

 

29. 5. 2021

Rozhodla jsem se, že už putovní kamínky nebudu malovat. Dokončím proto jen ty, co jsou na přání, nebo je chci příležitostně darovat. Znovu opakuji, že mi tato činnost přinesla mnoho dobrého, mohla jsem si tak trénovat sílu a vytrvalost k malování obrázků.

V souvislosti s touto činností mi napadly i veršíky... Obrázek posledních kamínků přidám co nejdříve.

KDYŽ RADÍ SRDCE
 
Byla jedna malérečka, malovala od srdéčka,
ono vždycky poradilo, aby vzešlo pěkné dílo,
kterým zkusí těšit duše, co se cítí špatně, hluše.
Nebyla to práce lehká, s výzvou když se pozdě setká.
 
Námahy však nelituje, využívá každé chvíle,
aby ten dar nenadálý lepším byl a snad i stálý.
Zarputile znovu zkouší, stále více ale tuší,
že se její malování k vyjádření citů sklání.
 
Při výstavách ohromeně poznává, že došlo k změně,
mnozí v očích slzy tají, vzácné city zažívají,
do obrazů když se noří, náhle láska v srdcích hoří.
Pro ni je to velká sláva, vrací se, co ona dává.
 
Přestávku pak nenadálou nechce přijmout za tu stálou,
chce být silná jako skála, tak kamínky malovala.
Odměnou je nová síla - vrátit se a snová díla
vytvářet a dávat v sázku srdce svého velkou lásku.

 

23. 5. 2021

Dnes prozatím skončím s kamínky, které chci darovat. Posílat do světa už nebudu, přestože se mi myšlenka putovních kamínků líbí. O nálezu těch mých nikde ani zmínka, asi si je nálezci ponechali... :-)

Tato činnost mi však moc pomohla a já se opět dostávám do formy, abych začala opět malovat obrazy. Tak udělám pořádek s barvičkami a příští týden se do toho opět dám. :-) Obrázky kamínků jsem nedala do galerie, snad bude stačit zobrazení u tohoto textu.

kanove.jpg

darmaly.jpg

darmaly2.jpg

 

15. 5. 2021

Moje vytrvalost a schopnost soustředit se při dlouhém malování nejsou pořád na té úrovni, jako dříve. Potřeba tvořit však zůstala, a proto jsem se dala do malování kamínků. Je to uklidňující činnost, při níž mi opět přistávají nápady, povzbuzuje mě to k tomu, abych zase začala tvořit.

Těch kamínků jsem pár poslala do světa, zároveň se však ozývají blízcí a přátelé, že by ode mne nějaký kamínek chtěli. Tak nastala éra darovací. Já totiž nemohu namalovat několik stejných kamínků, pečlivě tvořím, a proto jsou kamínky žádány. Tak ještě dodělám 5 rozpracovaných na přání a zkusím se dát do opravdového malování obrazu pro dceru. Snad už to půjde...

 

10. 3. 2021

Z pochopitelných důvodů jsem v poslední době tvořila jen velmi málo. Prostě mi to nešlo. Nejsou zatím žádné vyhlídky na výstavy, přesto jsem šťastná, že mohu alespoň zde vidět, že zájem o moji tvorbu trvá. Všem mým příznivcům moc děkuji a věřím, že zase někdy...

Velmi zvolna se letos dostávám k tomu, abych něco vytvářela. Podnítil mě ale zájem jedné paní, která (ač už špatně chodí) navštěvovala mé výstavy.  Ozvala se mi, zajímala se, zda maluji v této nelehké době, protože též všechno těžce nese. Moc mě potěšila svou přízní, a proto jsem se rozhodla, že jí také udělám radost, a to "živým" obrázkem. Dokončila jsem tedy jeden rozpracovaný a doplnila vše svými veršíky - má je prý také velmi ráda. Přidala jsem ještě několik malých kopií mých obrázků a dřívějších veršů. Všechno si už převzal její vnuk. Byla jsem velmi ráda, že jsem  ji mohla tak potěšit.

Už na konci minulého roku mě dcera požádala o vytvoření obrázku do jejich nově přebudované kuchyně. Už má ode mne jeden obraz v obýváku a jeden na chodbě. Tak jsem jí to slíbila, ač je to výzva. Bude to velký obraz 40 x 60 cm, moc se snažím, už se mnohé začíná rýsovat. Řekla bych, že mi zbývá ještě asi polovina práce.

Pozitivní je, že se mi daří, a že se mi vrací chuť do malování. Snad k tomu přispěje i touha malovat na kameny, v současné době je to pro mnohé velmi oblíbená činnost.. Nějaké vhodné jsem si již pořídila, zkusím.... Přeji si, aby se mi zadařilo a mohla opět těšit mé příznivce.

****************************************************************************************

19. 12. 2020

UPŘÍMNĚ DĚKUJI VŠEM PŘÍZNIVCŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM MÝCH STRÁNEK. JSEM POCTĚNA TÍM NEUVĚŘITELNÝM ZÁJMEM, PROTOŽE ALESPOŇ TAKTO JE MOŽNÉ POTĚŠIT SE MOJÍ TVORBOU. Z LETOŠNÍCH DOMLUVENÝCH 5 VÝSTAV SE NEKONALA ŽÁDNÁ... SNAD BUDE ZASE NĚKDY MOŽNOST POTĚŠIT SE "ŽIVÝMI" OBRÁZKY. MOC SI TO PŘEJI.

Snažím se urychleně dokončit moje přání do roku 2021, veršované přání už je hotovo, zbývá obrázek PF 2021.

30. 11. 2020

Dny běží jako splašené a já jsem si uvědomila, že je nejvyšší čas vytvořit tradiční PF 2021. Včera jsem si už část nápadu zaznamenala, budu usilovně pokračovat. Určitě se  ale projeví ta nejistota dnešní doby, nejasné výhledy. Budu se zase snažit být nakonec alespoň trochu optimistická. :-)

 

2. 10. 2020

Říká se - člověk míní.... čas to ale změní. Po optimistické letní přestávce zase všechno šedne, energie se ztrácí neznámo kam. Myšlenky nejde ukočírovat tak, aby se soustředily na vytváření něčeho milého, laskavého a příjemného, na co byli moji příznivci zvyklí. Snažím se velmi, abych působila pozitivně, ono to moc nejde. Tvořím pomalu, bez dřívějšího neskutečného nadšení, kdy jsem litovala, že mám jen 2 ruce. Vím, že podobné pocity má mnoho lidí, nejsem v tom sama.

Zamýšlený obrázek LÍTOST MODRÉ PLANETY už dokončuji, měl by být hotov do neděle. Proto si už troufám dát verše k němu do příslušné sekce.

 

10. 8. 2020

Jsem ráda, že jsem díky své intuici zvolila tento postup, opravdu se znovu dostávám do formy. Z nepěkného jsem se snažila "vymalovat a vypsat". Zdá se, že to zase půjde, napadají mi různé náměty obrázků, přestože se tam určitá nostalgie nezapře.

Realita však začíná převažovat - co se zbylými namíchanými barvičkami pro můj dokončovaný obrázek?  Napadl mi námět  - Povzbuzení srpnové noci.....  Dokončím tu planetu a dám se do díla, které by mělo vyznít optimističtěji. Verše už mám, nebudou chybět.

7. 8. 2020

Jak jsem si předsevzala, tak činím. Vrhla jsem se na oblast, která mi není zrovna blízká - zeměpis.... Říkám si však - vždyť to není fotka, je to jen obraz, je to jen vyjádření něčeho, co cítím. Verše k obrázku už mám téměř dokončeny. Musím přiznat, že mi tento obrázek dopomohl k tomu, abych se opět ponořila do své obvyklé činnosti - vytvářet obrázky pro potěšení, radost, vzbuzovat krásné lidské city. Snad se mi opět zadaří. :-)

15. 7. 2020 

Čas neuvěřitelně běží a já cítím, že nejsem stále v té pravé tvořivé náladě. Ač se neuvěřitelně snažím, pořád nemám to pravé, radostné soustředění. Když jsem se asi před týdnem časně zrána probudila, měla jsem v polospánku jeden nápad.... Začala jsem nad ním přemýšlet a řekla jsem si - ANO, MUSÍŠ SE Z TĚCH MYŠLENEK VYMALOVAT A VYPSAT....

Rozpracované obrázky jsem zatím odložila a vrhla jsem se na toto dílo. Bude to moje fantazie, kombinuji více výtv. technik, také nový Pouring (roztékání barev). Musím říci, že mě to opravdu baví. Je to sice bráno jako odlehčení, snad to ale splní plánovaný účel a bude možné se na to také koukat. Současně tvořím i verše, které k tomu budou neoddělitelně patřit.  Tento obrázek je dost velký 40 x 50 cm. Netrpělivě vždy čekám, až ty barvy zaschnou (vysoká vrstva). Takže obvykle přes noc a ráno se dám zase do práce.

Mám snad už i název LÍTOST MODRÉ PLANETY........  Tak to cítím......

 

7. 6. 2020

Dostala jsem nápad, jak alespoň částečně nahradit nasmlouvané výstavy, když se nemohly konat. Podařilo se mi získat několik flash disků, na které jsem nahrála téměř všechny obrázky. Vím totiž, že v různých zařízeních mají promítací plátna. Moje nabídka byla s nadšením přijata, do jednoho DPS už bylo vše dodáno. Postupně dodám i zbývající, učiním dobrý skutek a snad lidem poskytnu i takto mnoho radosti.

Do prvního zařízení jsem dodala i požadované veršíky k obrázkům, protože se při první výstavě velmi líbily. Při jejich shromažďování jsem byla udivena, kolik veršů/básní jsem vytvořila jen tak volně. Když maluji, tak mi ty verše začnou vířit v hlavě. Do sekce Básně...2020 jsem přidala báseň Poděkování inspiraci, která se stala součástí mých fotoknih.

 

19. 5. 2020

Konečně po delší době se snažím vrátit ke svým oblíbeným činnostem. Maraton s rouškami jsem zatím přerušila na asi 400 ks..... Jde to pomalu, ale pokouším se zase malovat, snad se mi s úsilím podaří vrátit moji tvůrčí pohodu.

Měla jsem nasmlouváno 5 výstav, nekonala se ami jedna a myslím, že letos už asi nebude. Napadlo mi, že přehled mých obrázků mohu nabídnout i jinak. Většinou se jednalo o výstavy v DPS. Po zkušenostech vím, že mají přístroje na promítání a mohou tedy zprostředkovat zhlédnutí. Už jsem tuto formu domlouvala, bylo přijato s velkou radostí. Podařilo se mi získat několik flash disků, obrázky už mám téměř připraveny, jen ještě připojuji popisky. Já vím, není to "živá" výstava, ale snad i takto mohu potěšit.

 

27. 3. 2020

Po dokončení obrazu Potěšení v lese jsem zamýšlela pokračovat v malování, a to s velkou chutí a úsilím. Stalo se nečekané, chuť a radost jsou náhle pryč... K tomu se přidá prosba o ušití roušek pro blízkou rodinu a nastane tak změna práce. Moje reakce byla okamžitá, v první fázi to šlo chaoticky, pak jsem si vytvořila systém. Šiji tedy dále, také pro potřeby jiných. Zájem je velký, jenže mi došly bílé nitě, tkanice, příze na kroucení šňůrek. Abych mohla využít i barevné nitě, začala jsem boční tunýlky u skládaných roušek tvořit ze zbytků bavlněných barevných látek, vypadá to rozhodně líp, než barevné nitě na bílé látce. Stále vymýšlím a vyhledávám staré zásoby šicích potřeb, občas najdu "poklad". Šiji už více než týden, únava je velká. Přesto jsem připravena pomáhat i nadále. Přes víkend zvolním a pak začne nový maraton...  :-(  Skládané i s kapsičkou pro vložení filtru z nanovláken.,,,,,,

Přidávám i tady malou ukázku... Přeji všem zdraví a sílu.

rousky1.jpg

rousky5.jpg

 

 

 

 

11. 1. 2020

S velkým úsilím jsem dokončila rozměrný obraz Vzpomínky na rodnou vísku. Bylo to náročné, ale pracovala jsem s opravdovou radostí, protože na ty pěkné okamžiky se prostě nedá zapomenout.

Chystám se dokončit nějaké resty a také mám další nápady obrázků. Uvidím, co převáží....

Obraz je dán do fotogalerie, verše v příslušné sekci r. 2020.

 

10. 1. 2020

Přidávám obrázek, který jsem dodělala až v posledních dnech minulého roku, takže částečně také patří do letošní tvorby. Stalo se už téměř pravidlem, že k obrázku přidám vlastní verše.  Byla jsem však velmi dojata reakcí jednoho příznivce, který po zhlédnutí obrázku napsal svou vlastní báseň... Je to dojemná pocta, je to odměna za moji práci. Všechno vloženo do sekce Verše ... 2020.

2019 DÍVKA Z RŮŽE

divkazruze2.jpg

 

3. 1. 2020

Poprvé v letošním roce přidávám znovu své přání, aby se všem mým příznivcům dařil život tak, jak si ho představují, samozřejmě myslím s láskou, radostí, štěstím a ve zdraví. Moc děkuji všem za přízeň, budu se snažit, abych mohla i nadále potěšit vnímavá srdce, něžné duše, a to nejen obrázky, ale i svými verši

Už finišuji s obrazem, který jsem kvůli špatným očím nemohla dokončit. Nyní je všechno jinak, začalo se mi opět dařit, maluji ze všech sil, moc se snažím, abych vše co nejdříve dokončila. Jen opakuji - jedná se o velký obraz 70 x 50 cm, kde je zobrazeno několik výjevů, vztahujících se k rodné vesnici. Je to opět náročná práce, ale už ne tak titěrná, jako bylo malování miniatur do "Sluníček". Ale i tak je to pro mne těžké, snad se to vydaří.

Každým dnem si říkám, snad to už dnes dokončím, ale stále je co vylepšovat. Některé záměry (vějíř z klásků) daly zabrat více, než jsem čekala. Přes všechny překážky si myslím, že v příštím týdnu vše dokončím a dám na stránky, včetně veršů. Nechci zklamat, musím se snažit, protože mě čekají nějaké výstavy.....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář